Золотник

Гаряча лінія Сервіс +380677478795

 

Ми в соціальних мережах

 

             

             

             

             

 

 

e-mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

              

 

 

Догляд за золотими виробами

 

 Догляд за срібними виробами

 

 Догляд за виробами з діамантами

 

 Догляд за виробами з перлами 

Ювелірні прикраси слід знімати при виконанні фізичної роботи та заняттях спортом (щоб не подряпати поверхню металу), а також при виконанні домашньої роботи, особливо з використанням миючих засобів, що містять хлор та активний кисень.

 

Вироби із дорогоцінних металів рекомендується знімати під час нанесення косметичних засобів. Не допускайте потрапляння на золоті вироби кремів та мазей, що відбілюють, приготованих на основі ртуті. Ртуть руйнує золото та змінює його колір.

 

Слід знімати ювелірні прикраси перед тим, як приймати лікувальні мінеральні або радонові ванни, а також перед сном.

 

Щоб на золотих виробах не з'явилися темні плями від зіткнення з вологою шкірою, знявши виріб, необхідно протерти його замшею або фланеллю.

 

 

Чищення золотих виробів

 

Йод залишає на золотих виробах темні плями. Їх нескладно видалити, опустивши виріб на 15-20 хвилин у розчин гіпосульфіту, що використовується у фотографії (чайна ложка на склянку води). Потім прикрасу необхідно промити чистою водою та витерти насухо м'якою тканиною.

 

Золоті кулони, сережки, ланцюжки, обручки можна освіжити і повернути їм блиск, опустивши на 2-3 години в підсолоджену воду (чайна ложка цукру на склянку води), а потім протерти м'якою тканиною.

 

У золотих перстнях найбільше пилу накопичується під каменем. Впоратися з цим можна досить просто. На сірник намотується шматочок вати (можна скористатися готовими ватними паличками, що продаються в будь-якій аптеці), змочується в одеколоні, гліцерині або суміші магнезії з нашатирним спиртом, і камінь разом з оправою акуратно протирається зверху та знизу. Потім шматочком фланелі або замші кільце полірується. У жодному разі не чистіть оправу каменю гострими предметами – так її можна пошкодити.

 

Повернути блиск золотим прикрасам можна, відполіровавши їх м'якою повстяною або вовняною тканиною з невеликою кількістю крокусної пасти.

 

Вироби з дорогоцінними вставками слід берегти від впливу температур, що швидко змінюються, і тривалого перебування поблизу джерел тепла і світла. Якщо камінь у Вашій прикрасі втратив свій блиск, його необхідно очистити від забруднень, що накопичилися. Промийте його в розчині води з нашатирним спиртом (5-10 крапель спирту на склянку води) або на декілька годинників покладіть у теплий розчин прального порошку, після чого сполосніть і просушіть. Так можна оновлювати вироби з топазом, берилом, аквамарином, аметистом, цитрином, хризолітом, гранатом, турмаліном, хризопразом.

 

Особливо дбайливо потрібно ставитися до ювелірних виробів із натуральною бірюзою, коралом, перлами, перламутром. Під впливом мильної піни, косметики, парфумів, хімікатів, сонячного світла їх колір може змінитися. Вироби з бірюзою та коралом рекомендується промивати в чистій холодній воді та протирати замшею або фланеллю. Видалити жировий наліт із перлів або перламутру можна, промивши його в чистій теплій воді і просушивши. Прикраси з емаллю очищають сумішшю зубного порошку з кількома краплинами нашатирного спирту.

 

Потемнілі від часу золоті та позолочені прикраси можна освіжити за допомогою цибульного соку. Необхідно натерти їм поверхню прикраси і залишити на півтори-дві години. Сполоснути водою та висушити м'якою тканиною.

 

Якщо Ваша прикраса потемніла або на ній з'явилися плями, слід потримати її в мильному розчині з нашатирним спиртом (5-10 крапель спирту на склянку води) протягом 10-15 хвилин, а потім промити виріб у чистій воді та висушити (ніколи не залишайте ювелірне) виріб мокрим!). Золоті ланцюжки зручно мити в пляшці, злегка трусячи, поки бруд не зійде.

 

Золоті прикраси без вставок можна ефективно очистити, якщо на короткий час опустити їх у теплий розчин, що складається з 120 г двовуглекислого бікарбонату натрію, 50 г хлорного вапна і 30 г кухонної солі на півлітра води.

 

Бруд із позолоченої поверхні видаляють ватним тампоном, змоченим у скипидарі або етиловому спирті.

 

Для тривалого зберігання не слід розміщувати прикраси в картонних коробках, оскільки сірка, що міститься в картоні, може зробити поверхню золотого виробу чорною.